اخبار حقوقي
مرکز جذب و آزمون قضات ایجاد شد
مرکز جذب و آزمون قضات ایجاد شد
مدیر کل آموزش قضات گفت: خوشبختانه در سال 91 مرکز جذب و آزمون در معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه تعریف و ایجاد شده است...

مدیر کل آموزش قضات:

مرکز جذب و آزمون قضات ایجاد شد مدیر کل آموزش قضات گفت: خوشبختانه در سال 91 مرکز جذب و آزمون در معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه تعریف و ایجاد شده است.به گزارش خبرنگار قضایی فارس موحدیان مدیر کل آموزش قضات دستگاه قضایی کشور صبح امروز در نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه در سال 91 مرکز جذب آزمون در معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه تعریف و ایجاد شده است.

وی افزود: این مرکز مستقلاً کار جذب قضات را انجام خواهد داد و برگزاری آزمونهای مختلف مهمترین وظیفه آن خواهد بود.

موحدیان به برگزاری آزمون سال 90 و جذب قضات اشاره کرد و گفت: این آزمون در آذرماه سال گذشته برگزار شد و کمتر از یک‌ماه نتایج سه برابر ظرفیت آن اعلام شد و به این ترتیب در اوایل برج دی‌ماه 10 کمیته علمی تشکیل شد تا کار مصاحبه علمی پذیرفته‌شدگان را انجام دهد.

مدیر کل آموزش قضات با اعلام این مطلب که ظرف ۳ ماه مصاحبه علمی پذیرفته‌شدگان به نتیجه رسید گفت: در هفتم فروردین و نوزدهم همین ماه از طریق سایت معاونت آموزش قوه قضائیه اسامی پذیرفته‌شدگان پس از برگزاری مصاحبه علمی اعلام شد که این تعداد 952 نفر بوده‌اند.

وی تصریح کرد: این افراد از این پس به گزینش معرفی می‌شوند تا بررسی صلاحیت‌های اخلاقی، شخصیتی، جسمی و روانی آنها مورد بررسی قرار گیرد.

موحدیان با اعلام این مطلب که امسال مجوز جذب 800 نفر را برای شرکت در دوره‌های کارآموزی داریم گفت: بخشی از این تعداد از طریق نخبه‌گزینی و همچنین جذب فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضائی تعیین خواهند شد.

مدیر کل آموزش قضات همچنین با اعلام این مطلب که نمره برخی از مردودی‌های مصاحبه علمی بسیار نزدیک به نمره قبولی بود گفت: درخواست کردیم از ریاست قوه قضائیه تا اجازه دهند از این افراد که نمره آنها ما بین 55 تا 60 بوده بار دیگر در یک کمیته علمی مصاحبه اخذ شود.

وی همچنین به تقویت مراکز برگزاری دوره‌های کارآموزی قضات اشاره کرد و گفت: مرکز تهران، قم و مشهد در حال توسعه هستند تا به این ترتیب دوره‌های کارآموزی قضات با سرعت بیشتری برگزار شود.

موحدیان با اشاره به این مطلب که در مقطع لیسانس، فوق‌لیسانس و فارغ‌التحصیلات علوم قضایی به ترتیب دوره کارآموزی 18، 15 و 12 ماه بوده است گفت: با دستور ریاست قوه قضاییه و به دلیل افزایش خروجی قضات و نیاز به ورودی قضات این دوره‌ها هر کدام ۳ ماه کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: باید در دستگاه قضائی تمهیداتی اندیشیده شود تا از ریزش نیروها در مرحله بازنشستگی جلوگیری شود زیرا هر تعداد قاضی جوان هم جذب شود باز نمی‌توان جوابگوی قضات باتجربه بازنشسته بود.

مدیر کل آموزش قضات درباره آزمون سال 91 نیز گفت: این آزمون شیوه‌نامه‌اش در حال تدوین است و زمان احتمالی آن آبانماه سالن جاری است اما ریز برگزاری آزمون به عهده تصمیم‌گیری رئیس مرکز جذب آزمون خواهد بود که بزودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

موحدیان همچنین درباره جذب قضات شورای حل اختلاف گفت: پیش‌بینی شده که ۲ هزار قاضی در این شوراها در حال فعالیت هستند که قرار است طی یک آزمون جدا و مخصوص شوراهای حل اختلاف از آنها کار جذب انجام شود.
به نقل از: خبرگزاري فارس

نوشته شده در: 26/01/1391
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام شما
Email
Website
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
کد را وارد کنید